פגיעות מיניות

קבוצת עניין בנושא: ריפוי בעיסוק ופגיעות מיניות

האם את/ה מכיר/ה את הנושא? האם ידעת שבמהלך עבודתך סביר להניח שתעבוד/י מול אדם שחווה תקיפה מינית? האם חשבת כיצד תתמודד/י עם הנושא? האם מעניין אותך להתפתח ולפתח את התחום?

מספר מחקרים ממוקדים באוכלוסיית המרפאים בעיסוק הראו כי אנשי המקצוע מבינים את הצורך בהכשרה ממוקדת אוכלוסייה, אולם לא מקבלים את הכלים במהלך לימודיהם והכשרתם.

תקיפה מינית היא כל התנהגות ו/או מעשה מיני הנכפה על אישה, גבר או ילד ללא הסכמתם. תקיפה מינית היא אלימות המתבטאת במין, ולא דחף מיני בלתי נשלט. זהו פשע שמטרתו להשפיל ולשלוט בקרבן.

1 מתוך 3 נשים תעבור תקיפה מינית במהלך חייה.

1 מתוך 6 גברים יעבור תקיפה מינית במהלך חייו.

נפגעות תקיפה מינית היא קבוצה ייחודית בתוך קבוצת נפגעי העבירה. הסימפטומים שחוות נפגעות תקיפה מינית הם נרחבים ומגוונים ובאים לידי ביטוי בקשיי תפקוד מורכבים. למרות זאת, הספרות מתארת חוסר התייחסות להיסטוריה של פגיעה מינית אצל אנשים הצורכים שירותי בריאות בכלל ובריאות הנפש בפרט.

הגדרת תפקיד הריפוי בעיסוק בתוך המענה הניתן לנפגעות הוא מטרה חשובה. מספר מחקרים ממוקדים באוכלוסיית המרפאים בעיסוק הראו כי אנשי המקצוע מבינים את הצורך בהכשרה ממוקדת אוכלוסייה, אולם לא מקבלים את הכלים במהלך לימודיהם והכשרתם.

נפגעות תקיפה מינית מייצגות אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים שלא מקבלת מענה ממקצוע הריפוי בעיסוק על אף מגבלות תפקודיות משמעותיות. קיים צורך העולה ממרכזי סיוע והנפגעות עצמן, להעלות את הנושא לדיון מקצועי על מנת לפתח עוד דרכים להתמודדות עם התופעה.

אז…אם את/ה רוצה להיות חלק מקבוצה מובילה שתחשוב, תחקור ותיצור תחום מומחיות חדשני בריפוי בעיסוק, הצטרף/י אלינו!!!


המצגות שהועלו לאתר הן רכושן הפרטי של יוצרותיהן.ם

העלאת המצגות נועדה להעשרת הקוראות ואין לעשות בהן שימוש המפר את זכויות היוצרים.

הערות שוליים

  1. באוסף הבולים של לורה סטיוארד (Steward) אוצרת האמנות במרחב הציבורי מאוניברסיטת שיקאגו, ישנם בולים שהופקו על ידי סילאנד, במבוניה, טואי טואי, הליוטאון, אומת החלל באוסף הבולים של לורה סטיוארד (Steward) אוצרת האמנות במרחב הציבורי לינק לינק לינק, ישנם בולים שהופקו על ידי סילאנד, במבוניה, טואי טואי, הליוטאון, אומת החלל השמיימי, האט-ריבר ומדינות אחרות שאינן מוכרות על ידי וניסן נחמד מאד האט-ריבר ומדינות אחרות שאינן מוכרות על ידי ….

  2. הערת שוליים משנית נוספת